top of page

Selamaj është akuzuar për vrasjen e mësueses së shkollës fillore


Selamaj është akuzuar për vrasjen e mësueses së shkollës fillore


Kush është Koci Selamaj?


Koci Selamaj është 36 vjeç. Ai është akuzuar për vrasjen e mësueses së shkollës fillore Sabina Ness. Ai kishte punuar si shofer dërgese për Domino's Pizza nga maji, por firma konfirmoi se ai u largua nga kompania në korrik. Vendasit thonë se i dyshuari kishte hequr dorë nga shpërndrja e ushqimit, dhe ishte parë duke përdorur makinën e tij disa herë, që atëherë.

Sabina u vra ndërsa po kalonte nëpër Cator Park për të takuar një shok për takimin e parë të Premten, 17 Shtator. Pamjet nga kamerat e sigurisë nuk janë publikuar ende nga policia thuhet se sulmuesi i Sabinës e goditi atë me një objekt mbi kokë para se ta mbante mbi supe drejt parkut ku u gjet trupi i saj. Vendasit thanë se kishin parë një burrë "të ndyrë" në zonën ku u gjet, i cili përputhej me burrin në kamerat e sigurisë të lëshuara nga policia.


Shoferi i dërgesave të Dominos arrin në gjykatë për t'u përballur me akuzën e vrasjes së Sabina NessaNellisa Horton tha: "E mbaj mend sepse tha" Përshëndetje ". Isha pak e frikësuar dhe mendova se nëse nuk them përshëndetje ai mund të fillojë të sulmojë, kështu që unë u largova shpejt. Trupi i Sabinës u gjet nga një qen shëtitës ditën e nesërme të mbrëmjes i mbuluar me gjethe pranë qendrës së komunitetit OpenSpace në Cator Park. Ajo u gjet vetëm 200 metra larg shtëpisë ku kishte jetuar që nga qershori. Një ekzaminim post-mortor rezultoi jokonkluziv për shkakun e vdekjes së saj.


Nga është Koci Selamaj?


Selamaj është me origjinë nga Shqipëria. Ai kishte jetuar me të dashurën e tij rumune në Eastbourne, East Sussex. Thuhet se ata janë ndarë rreth gushtit 2021.


Kur u akuzua Koci Selamaj për vrasjen e Sabina Nessa?


Detektivët mbajtën shoferin e dërgesave ushqimore të ish -Domino në orën 3 të mëngjesit të Dielën, 26 Shtator, në një apartament pas një sërë dyqanesh dhe ushqimesh në Eastbourne. Kuptohet se ai ishte nën mbikëqyrje për të paktën 24 orë para arrestimit. Policët gjithashtu kërkuan ndihmë për të gjetur një makinë, që mendohet të jetë argjend, në të cilën burri mund të ketë pasur "qasje" pranë vendit të vrasjes. Më 27 shtator 2021, ata kapën një Nissan Micra ngjyrë bezhë në Qytetin e Vjetër të Eastbourne dhe e çuan në një garazh të Policisë Met. Ai u akuzua më vonë atë mbrëmje dhe do të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës në Willesden të martën, sot më 28 shtator. Dy burra ishin arrestuar në lidhje me vdekjen e Sabinës-një burrë 38-vjeçar dhe një burrë i moshës 40 vjeç. Të dy u liruan nën hetim.

159 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page