top of page

RRËFIM RINOR

Një muaj të mbarë ju uroj miq të mi ! Ftoj moshën e tretë që " kovid- 19" ta luftojnë me kujtimet më të ëmbla rinore .Ashtu i ngrohtë, mrekullisht i mpleksur, Nën aromën e gjinjve atë natë, Çmendurisht ,si një vasal i heshtur U dogja në botën tënde të zjarrtë !

Pashë një pyll si rrallë ndonjëherë, Peizazhe ,pemë ,fruta ,erëparfum , Pashë syrin tënd , hapësirën qiell Në atë natë pranverore fatlum !

Pashë dhe të ndritshmin diell pranveror, Pashë dyer hapur lindje- perëndim, Plazhe ,porte dhe dete madhështorë Shijova këngën e epshit pa mbarim !

Dhe sot ai parfumi yt kundërmon, Kënga e asaj nate ende këndon !

H. Mehmetaj

29 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page