top of page

Riatdhesim për azilkërkuesit e dështuar, kundërvajtësit dhe individët që kanë tejkaluar vizat e tyre


Mediat britanike raportuan sot se Ministrja e Brendshme e Britanisë së Madhe, Priti Patel, nënshkroi marrëveshjen historike të riatdhesimit me Shqipërinë. Marrëveshja e re lejon që Mbretëria e Bashkuar të riatdhesojë shqiptarët që janë pa të drejtë qëndrimi në Mbretëri të Bashkuar pasi qeveria përshpejton kthimin e kriminelëve shqiptarë. Marrëveshja e re, e nënshkruar së bashku me Ministrin e Brendshëm Shqiptar Bledar Çuçi, do të forcojë rregullimet ekzistuese, planet që MB ka për të riatdhesuar shtetasit shqiptarë të cilët nuk kanë të drejtë të jenë në MB. Kjo përfshin azilkërkuesit e dështuar, kundërvajtësit dhe individët që kanë tejkaluar vizat e tyre.

20 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page