top of page

Rama kreu tradhti me negociatat me Serbinë


Martin Henze


Martin Henze, Këshilltar i CDU-së gjermane, ka reaguar për vizitën e Edi Ramës sot në Kosovë. Në një postim në Twitter, Henze shprehet se Edi Rama ka negociuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç në emër të Kosovës. Ai thotë se ky është nja akt që konsiderohet tradhti kombëtare. “Rama është turpi i shekullit të 21-të. Ai ka negociuar me Serbinë në emër të popullit shqiptar, në Kosovë dhe Shqipëri, dhe i ka dhënë Serbisë mundësinë që të afrohet me BE. Kjo mund të quhet vetëm tradhti”,- shkruan Martin Hneze.

32 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page