top of page

PREHRI I NËNËS*


Dhimitër Pojanaku

PREHRI I NËNËS*

O bahçe me tulipanë! O gjumë mjalti e ëndrra zanash! O muzë jetë dhe fole e dashurie! O hoje ku derdhet pjalm i gëzimit! O shkopi magjik i dëshirave! O prehër prush në dimër e puhi në verë, Sikur t'i mbështetja edhe njëherë kryet si atëherë, Si dikur, Sikur...

74 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page