top of page

POETI SHKARRAVITËS...


POETI SHKARRAVITËS...

 

Dhe vjen një çast kur ti më shfaqesh

E shfytyruar, larë në djersë

Përgjunjur lutesh edhe falesh

Për një poet që thurte vjershë

 

Thonë ish i dëlirë, toskë në sua

Dënim të rëndë mori në jetë

Thonë për një gege u verbua

Sot shkarravit, të bardhat fletë...

 

Dhjetor 2023.

23 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page