top of page

Piers Morgan: bllokimi në Londër është “në kolaps në mungesë të udhëheqjes”

Piers Morgan thotë se bllokimi në Londër është “në kolaps në mungesë të udhëheqjes”

Ai tha se zonat afër shtëpisë së tij në Londër ishin të mbushura me njerëz


Piers Morgani ITV ka pohuar se bllokimi është "duke u shembur" dhe i ka kërkuar kryeministrit Boris Johnson të "marrë përgjegjësinë" ose "t'i kalojë pushtetin dikujt tjetër". Prezantuesi i Britanisë së Madhe në Twitter ka tërhequr mesazhin që të shtunën pasdite se zonat afër shtëpisë së tij në Londër ishin të mbushura me njerëz. Ai tha: "Rruga High Kensington ishte duke u përplasur me njerëz dhe makina, dhe Holland Park i mbushur me njerëz që bëjnë diell, duke bërë piknik me miqtë".

Ai shtoi: "Bllokimi në kolaps në mungesë të udhëheqjes. Ose Boris duhet të marrë përsipër përgjegjësinë përsëri - ose ai duhet t'i kalojë pushtetin dikujt tjetër".

34 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page