top of page

Partinë Demokratike e drejton një njeri “i tredhur”


Prof Dr Eshref Ymeri


Sot, më 12 shtator 2021, Prof.dr. Sali Berisha bëri homazh para memorialit të heroit të demokracisë Azem Hajdari. Para të pranishmëve, simpatizantë të Partisë Demokratike, ai deklaroi

“Është në nderin dhe detyrën e demokratëve kudo që janë, të ngrihen, të ngrenë kokën lart. Trashëgimia e tyre u jep nder dhe frymëzim. Një poshtërim i padëgjuar dhe i paparë ndodnjëherë në historinë e PD-së ka ndodhur dhe jam i sigurt se anëtarët, mbështetës, drejtuesit e të gjitha niveleve, do të dinë të hedhin në koshin e plehrave vendimin anti-statutor të atij që sot është në krye të PD-së, por që dëshmon se mbi këtë tokë ka vetëm një interes, interesin e tij personal” (Citohet sipas faqes së internetit “javanews”. 12 shtator 2020).

Partia Demokratike ka tetë vjen që lëngon për mungesë udhëheqjeje me dinjitet kombëtar. Ka tetë vjet që ajo ka në krye një njeri “të tredhur”, i cili, sipas të gjitha gjasave, siç më tha sot në një bisedë telefonike një mikesha ime nga Tirana, “i tredhur” ka qenë me kohë e me vakt, por natën e 17 duke u gdhirë 18 maji i vitit 2017, ai “u trodh publikisht” në takimin e fshehtë me kryedrogarin Edvin Rama.

Le të shpresojmë që Partia Demokratike, ashtu siç thotë Profesor Berisha, do të gjejë forca brenda vetes për t’u ringritur në lartoren që meriton dhe të shpëtojë një herë e mirë nga “i tredhuri” që ka në krye.

San Diego, Kaliforni

12 shtator 2021


38 views2 comments

2 komentáře


Eshref Ymeri
Eshref Ymeri
13. 9. 2021

I dashur Sami,

Kori i korbave sorosistë shpërtheu kundër Profesor Berishës se ai, me një këmbëngulje prej malësori, ndërtoi Rrugën Kombit, për të cilën e majta neokomuniste, me kryedrogarin në krye, pati ndëmarrë sulme paradoksale. Pas ndërtimin të saj, kryedrogari vendosi trarin e tradhtisë në hyrje të tunelit të Kalimashit, atje ku në të ardhmen, nëse Shqipëria do të bëhet ndonjëherë vend me zot, do të duhet të ngrihet shtatorja e Profesor Berishës. Prandaj vendimi i dordolecit “\të tredhur” Basha, në bashkëpunim me kryedrogarin, kundër Profesor Berishës, drejtohet edhe kundër Republikës së Dardanisë. Megjithatë, jam i bindur se kori i korbave sorosistë, me zgjatime deri te Brinkleni, me siguri që do të mbetet me gisht në gojë.

Shumë faleminderit juve.

To se mi líbí

Neznámý člen
13. 9. 2021

Prof. Dr. Eshref


Ju pergezoi për shkrimin tënd :

Nje fjale popullore Shqiptare thotë “Si qeni qe kafshon Te zotin ë tij”. Ashtu eshte sharlatani Lulzim Basha me veprimin dhe vendimin qe mori ndaj Sali Berishes, personit me moral dhe kulture te larte njerzore.


Pergezime

Sami Hidri

Iowa Amerike

To se mi líbí

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page