top of page

Parqet Kombëtare që do të keni mundësi të vizitoni afër Londrës që nga java e ardhshme


Parqet Kombëtare që do të keni mundësi të vizitoni afër Londrës që nga java e ardhshme

Ne nuk mund të kalojmë një ditë jashtë në këto vende të bukura


Ne u entuziazmuam kur dëgjuam lajmet se Fondi Kombëtar po rihap disa kopshte dhe parqe të tij, dhe me sistemin e tij të arsyeshëm në vend për t'i mbajtur të gjithë të sigurt ne të gjithë mund të jemi të sigurt se do të jetë një ditë e shkëlqyer. Të gjithë duhet të rezervojnë një biletë paraprakisht për të kontrolluar numrin e vizitorëve, dhe çdo javë lëshohen lojëra elektronike të reja, në mënyrë që të siguroheni që së shpejti të gjeni radhën tuaj.

Cliveden, BuckinghamshireKopshtet dhe tokat pyjore me pamje nga lumi Thames janë një vend i bukur për një ditë jashtë me familjen, apo edhe tani një shëtitje e distancuar shoqërore me miqtë. Duke shfaqur një seri kopshtesh, nga Parterre zyrtare deri në Kopshtin e gjatë të çuditshëm, ka diçka për çdo shije. Adresa: Cliveden Road, Taplow, Maidenhead, Buckinghamshire, SL1 8NS.

Hinton Ampner, Hampshire


Dielli në orët e darkës në fushat në Hinton Ampner, Hampshire. Ndërsa nuk do të keni mundësi të futeni në shtëpinë e vendit, ju mund të vizitoni kopshtin, parkun dhe pasuritë. Me lëndina të bukura të manikyruara që çojnë poshtë në rrugët e një topiari të skalitur, kufijtë e kaluar të mbushur me aromën e ndezur të trëndafilave, për pamjet marramendëse nëpër South Downs, është vendi i përsosur për të marrë pak ajër të pastër. Adresa: Hinton Ampner, afër Alresford, Hampshire, SO24 0LA.

Mottisfont, Hampshire


Një shëtitje nëpër kopshtet e bukura të lumenjve janë një mënyrë e bukur për të dalë nga shtëpia. Ka pemë të lashta, përrua të egra dhe lëndina që rrokullisen, qilima llamba pranverore, një kopsht trëndafili mahnitës - dhe koleksioni me famë botërore me trëndafila të modës së vjetër arrijnë kulmin e tyre në qershor. Ka hapësirë për të vrapuar, kërcyer dhe luajtur, dhe gjithmonë diçka për të bërë familjet, me pasuritë më të gjera që ofrojnë një shije të mrekullueshme të fshatit. Adresa: Mottisfont afër Romsey, Hampshire, SO51 0LP.

Polesden Lacey, Surrey
"Kjo është një shtëpi e shijshme ...", theksoi Mbretëresha Elizabeth, Nëna Mbretëreshë në muajin e saj të mjaltit në Polesden Lacey. Ky tërheqje e vendit, vetëm katër milje nga kryqëzimi 9 i M25, ka pamje të lavdishme në të gjithë kodrat Surrey Hills dhe hektarë fshat për të eksploruar. Kopshtet kanë trëndafila ngjitës, që janë në të mirë të tyre në qershor, ndërsa prona më e gjerë ka katër shtigje me shumë hapësirë për të lënë avull në një shëtitje nëpër pyje ose kodra kodrinore. Adresa: Great Bookham, afër Dorking, Surrey, RH5 6BD.

21 views0 comments

コメント


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page