top of page

PA TITULL


PA TITULL

POEZI

Myslim Maska

Shumë të shijshme mandarinat e Greqisë,

Por mua më duken më të shijshme

Qershitë e Drobonikut

Dhe sidomos bukuroshet

Që i vjelin…

ATHINE, 23 – 1- 2021

77 views2 comments

2 Comments


Edhe sipas meje ashtu eshte, Faleminderit i Nderuar Mik. Te perqafoj me mall, Myslimi.

Like

Kozma Gjergji
Kozma Gjergji
Jan 24, 2021

Kësaj poezie tejet lakonike mund t'i bëhen disa interpretime. Mendoj më afër të jetë një i tillë: "I dua shumë mrekullitë e huaja, të cilat kurrsesi s'mund të zëvendësojnë ato që përbëjnë identitetin e ADN-në time".

Uroj për të tjera krijime-"gjahtare" zemrash! Përqafime e gjithë të mirat! Kozmai .

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page