top of page

Përqafimet…


Poezi

Nga Xhevahir Cirongu
Përqafimet…

Ashtu ikën si pa dashur

të gjitha kujtimet midis reve,

disa guacka deti kishin mbetur

së bashku me kjtimet afër bregut.


I ndoqa nga pas të kapja vetëm nji

dhe nxitimthi ashtu në heshtje,

përqafimwet fshehur më rrinin në gji

ajo që më donte vërtetë më puthi në sy.


Përqafimet e buzëqeshjet atë çast

na u bënë si dielli e si hënë,

ishte ditë vere,si për çudi

iku vala e detit me përqafimet,as vetë se di?!

Durrës 13 korrik 2021

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page