top of page

Përditësimet e koronavirusit drejtpërdrejtë në Londër, pasi Boris Johnson ...


Përditësimet e koronavirusit drejtpërdrejtë në Londër, pasi Boris Johnson mund të gjendet në spital me ditë të tëra


Virusi ka bërë që 1,353 njerëz të humbin jetën e tyre. Në të gjithë vendin, 4,934 njerëz kanë humbur jetën pas testimit pozitiv për virusin


Sikurse dihet kryeministri ka nxituar në spital brenda natës për teste pasi u testua pozitiv për koronavirus 10 ditë më parë, ndërsa Londra hyn në ditën e saj të 14-të të "mbylljes" prej koronavirusit. Mbrëmë të Dielën vonë (5 Prill), Downing Street konfirmoi që Kryeministri Boris Johnson ishte dërguar në Spitalin St Thomas 'si masa paraprake për "teste rutinore" pasi kaloi 10 ditë në izolim. Dhe mendohet se kryeministri mund të jetë në spital për disa ditë.

Duke folur të hënën në mëngjes Sekretari i Strehimit dhe Komuniteteve, Robert Jenrick tha për Mëngjesin e BBC-së Boris Johnson është "ende shumë i ngarkuar me qeverinë" pavarësisht se ka kaluar një natë në spital me koronavirusin. Z. Jenrick tha: "Ai e kaloi natën në spital dhe sigurisht që të gjithë i dëshirojmë mirë dhe shpresojmë që si rezultat i këtyre testeve ai të mund të kthehet në Rrugën Downing sa më shpejt të jetë e mundur.

"Ai po punon jashtëzakonisht shumë duke udhëhequr qeverinë dhe po aktualizohet vazhdimisht. Kjo do të vazhdojë. Wshtë e qartë se sot ai është në spital duke bërë testet, por ai do të vazhdojë të informohet për atë që po ndodh dhe të jetë përgjegjës i Qeverisë. "Shpresoj, mendoj se të gjithë bëjmë, që ai të ketë një shërim të shpejtë dhe të kthehet në numrin 10 dhe të marrë përsipër përgjegjësinë në mënyrën si do të dëshironte sa më shpejt të jetë e mundur.


"Jam i sigurt që kjo është shumë zhgënjyese për të, për dikë si Boris që dëshiron të jetë duar duke drejtuar Qeverinë nga e para, por megjithatë ai është akoma shumë përgjegjës për Qeverinë." Z. Jenrick nuk e përjashtoi Kryeministrin të kalonte më shumë netë në spital, por tha se ai pret që ai të kthehet në numrin 10 "shpejt".

Tani Londra ka qenë dëshmitare e 1.353 vdekjeve në muajt që kur koronavirusi kapi kryeqytetin. Në të gjithë vendin, 4,934 njerëz kanë humbur jetën pas testimit pozitiv për virusin. Lajmi erdhi në fundjavë se pesë shoferë autobusësh në Londër kanë vdekur nga Covid-19. Numri i çështjeve të konfirmuara në Londër ka arritur në 11.978.

22 views0 comments

コメント


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page