top of page

Përditësime të drejtpërdrejta ndërsa kapitali hyn në fundjavën e pestë në mbyllje


Koronavirus London: Përditësime të drejtpërdrejta ndërsa kapitali hyn në fundjavën e pestë në mbyllje


Temperaturat do të arrijnë në 21 gradë, por londinezët duhet të vazhdojnë me rregullat e bllokimit


Ndërsa Londra hyn në fundjavën e saj të pestë në mbyllje, temperaturat në të gjithë kryeqytetin janë parashikuar të arrijnë në 21 gradë. Por njerëzit duhet t'i përmbahen rregullave të bllokimit dhe distancës sociale pasi dje 126 njerëz më shumë vdiqën nga koronavirusi në spitalet e Londrës. Numri i vdekjeve të kryeqytetit tani është 4,426. 587 njerëz të tjerë vdiqën në të gjithë Anglinë si një e tërë, kështu që numri i vdekjeve tani është 17,373.

Diku tjetër profesionistë të shëndetit po kërkojnë njerëz që kanë nevojë për kujdes urgjent mjekësor që të luten akoma ta kërkojnë atë. Profesori Chris Whitty natën e kaluar ndau një paralajmërim në lidhje me ndikimin e vdekjeve nga shkaqe, jo koronaviruse. Për shembull, ka një rënie prej 50 përqind të të pranishmëve në sulm në zemër A & E, sipas Fondacionit Britanik të Zemrës.

19 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page