top of page

Për jetën n'ecje...


Për jetën n'ecje... (Nji nanë, bijave të veta)


Dashni pafund e gjithë ç'kam mujtë shpirtnisht tuj t'mbshtjellë ndër t'miat krahë Udhës me t'qetue pa t'lshue duert dhe n'terr, dritën e kam pa!

N'ditt' e ngritta tuj dhanë frymë e shpresë Ndrykas n'krahnuer treteshin pse-të...

Sod ti, shtatin rritë e t'miat vite n'kapërcyell kalue, Për jetën n'ecje bijë, ma t'mirën teme dhashë për ju, për sytë me dritë, tokën nën kambë, prej zemrës bekue!

9 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page