Për inat të…


Për inat të…

Astrit Lulushi


Hedhja poshtë e rezolutës mbi viktimat e Srebrenicës është diell mbi politikën shqiptare - ndriçon duke errësuar - një lloj dritë partie nisur nga jugosllavët më 8 nëntor 1941, Serbia mbetet burimi i saj dhe Rama është Hoxha i kohës. Për të ndryshuar, vetëm kaq duhet kuptuar. Është jetike. Regjimi Edi-Tau & kompani duhet të ikë, jo “për inat të vjerrës”, por për hir të turpit.

11 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif