Numri i rasteve të reja dhe numri i vdekjeve të raportuara në kryeqytet kanë rënë


London coronavirus: 21357 raste të konfirmuara në Londër

Numri i rasteve të reja dhe numri i vdekjeve të raportuara në kryeqytet kanë rënë

Gjithsej 453 raste të tjera të koronavirusëve në Londër u njoftuan dje zyrtarisht, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 21.357 që nga fillimi i pandemisë. Statistikat e fundit nga Public Health England Angli të Dielën (19 Prill) zbuluan gjithashtu 5.850 raste të reja në të gjithë vendin, që do të thotë se numri i përgjithshëm i çështjeve ka kaluar 120,000 në Angli.

Në Londër, numri i rasteve të reja të regjistruara ka rënë nga 779 të shpallur të Shtunën (18 Prill), me 326 më pak raste të reja në kryeqytet.

Numri i vdekjeve të regjistruara në kryeqytet në daljen më të fundit nga NHS Anglia ishte gjithashtu i zbritur për 139 nga 221 në 82.

Por është e rëndësishme të theksohet se këto statistika nuk janë për një periudhë 24-orëshe, kështu që jo domosdoshmërisht sugjeroni që po shohim një përmirësim.

Në përgjithësi ka gjithashtu një vonesë në shifrat e fundjavës, kështu që nëse rënia është e rëndësishme ka të ngjarë të bëhet më e qartë brenda ditëve në vijim.

Ne do t'ju sjellim azhurnimet më të fundit të koronavirusit në Londër gjatë gjithë ditës së sotme, e hënë 20 Prill.

47 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif