top of page

Një burrë shqiptar në Francë pretendon se ishte i tronditur kur gjeti këmbën e tij të amputuar në pa


Një burrë shqiptar në Francë pretendon se ishte i tronditur kur gjeti këmbën e tij të amputuar në paketën e cigareve

Një burrë shqiptar në Francë pretendon se ishte i tronditur kur gjeti këmbën e tij të amputuar në paketën e cigareve

Një 60-vjeçar që kishte këmbën e tij të amputuar pasi u sulmua u shokua kur pa një imazh të këmbës së tij në një pako cigaresh, pretendon ai.

The Sun raporton se burri shqiptar e bëri zbulimin kur djali i tij bleu një pako të duhanit të petëzuar në Luksemburg vitin e kaluar.

Fotografia e amputimit të tij shfaqet në paketat e cigareve në BE mbi mesazhin: "Pirja e duhanit bllokon arteriet tuaja".

Sipas France Bleu, djali i tij njohu plagët dhe djegiet e tij në fotografi dhe ia tregoi babait të tij.

Burri, i cili nuk është emëruar, thotë se nuk e humbi këmbën si rezultat i pirjes së duhanit, ai ishte qëlluar në Shqipëri në 1997 përpara se të transferohej në Francë.

Avokati i tij Antoine Fittante i tha BBC: "eshtë mjaft e jashtëzakonshme që një person ta gjejë veten pa marrëveshjen e tyre për paketat e cigareve në të gjithë Bashkimin Evropian."

Ai beson se fotografia e tij është bërë në një spital në qytetin Metz në Francë në vitin 2018, kur ai kishte shkuar për të parë nëse mund të ishte i pajisur me këmbë protetike.

“Klienti im ndihet i tradhtuar, i plagosur në dinjitetin e tij, duke parë aftësinë e tij të shfaqur në pako cigaresh për duhanpirësit; duhet të pranohet se nuk është shumë e këndshme. "

Komisioni Evropian, i cili është përgjegjës për shpërndarjen e imazheve të tilla, thotë se burri ka gabuar.

Gazeta Le Parisien gjithashtu derdhi dyshime mbi pretendimin e këtij njeriu, duke thënë se imazhi shfaqet në bazën e të dhënave të imazheve të BE-së nga viti 2014.

17 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page