top of page

Nervozizēm
Ka ca ditē qē pas mē ndjek mērzia

Me njē flutur nate, flas gjer vonē

Ti nuk qesh mē me shakatē e mia

Çdo gjē qē tē them, tē nervozon.


Se ke mē portretin e atēhershëm

Sytë qē digjnin veten si kometē

Ti gjithmonē e ke urryer vjeshtēn

Tashmē njē e dy pēr tē mē flet.


E kuptoj se diçka tē ngjarē

(Një ndryshim i tillë nuk ndodh me kot

Ndonēse kurrë nga vetja stē kam ndarē

Dhe nuk kam nē plan, ta bëj as sot.


Ndofta tē ka lodhur dashuria

Zjarret qē pēr ty ndizja çdo natē

Unē nuk di ti fsheh ndjenjat e mia

Dhe kjo gjē tē duket si mēkat.


Ka ca ditē qē unē ngjasoj me shirat

Qe çative derdhen me rrēmbim

Ti nuk.qesh mē me shakatē e mia

Dhe kjo s'mund tē jetē veç faji im.

57 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page