top of page

NDJEHEMI SHQIPTARË


Xhavit Gasa

NDJEHEMI SHQIPTARË


Nga Xhavit Gasa


Një copë atdhe,

në këto vise mërgimi,

na sjellin plot hare,

këta zëra brilant fëmijësh!!!

Një grusht dhé,

ku kemi lindur,

një gurë nga themelet,

që nuk lodhen duke na pritur!

Një grusht ujë të freskët,

nga të bukurat krojé,

ma sollët mua poetit,

që vargu për ju të mos shterrojë!

Për ju jemi krenar,

Ju na bëni

në dhe të huaj,

të ndjehemi shqiptar!!

@#Xhavit #Gasa

15 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page