top of page

‘NËNË ESMAJA…


MYSLIM MASKA Në tre vjetorin e ndërrimit të jetës. Mua, Mos më qani kur të vdes, Do më qajnë milingonat, Lulet, zogjtë që i desha shumë… NËNA do ngrihet nga varri Dhe do më puthi në ballë Siç e putha unë… 28 – dhjetor – 2021. Athinë.104 views6 comments

6 commentaires


I nderuar Z. Mborja!, Studiuesi dhe kritiku i shquar i letrave shqipe, faleminderit, per vleresimin e poezise time. Nder per mua. GEZUAR VITIN E RI 2022. Me shume respekt, M.Maska, Athine.

J'aime

Ilir Mborja
Ilir Mborja
30 déc. 2021

Me këto vargje për Nënën e tij të ndjerë, Myslim Maska ka hyrë në garë (mesa më kujtohen tani) me dhjetra poetë të tjerë dhe..., përsëri si gjithnjë, Myslim Maska është i veçantë, i ndjeshëm, sqimëtar si ai...

J'aime

Faleminderit shume Z.Athanasi per angazhimin dhe vleresimin. Gezuar, Gezuar, Gezuar!...

Me shume respekt, MYSLIMI, ATHINE.

J'aime

sotir.mimi
sotir.mimi
30 déc. 2021

S.Athanasi

Kjo poezi kushtuar NËNËS, është si një spektër që e ndriçon atë me fjalët e fundit të saj drejt parajsës. Urime miku ynë Myslym dhe GËZUAR VITIN e RI 2022 me kujtesën për NËNËN.

S.Athanasi/ Athinë.

J'aime

I respektuari Z.Gjergji, poeti dhe shkrimtari zhbirues jetesor. Nder per mua, vleresimi juaj.

Edhe nje here Gezuar Vitin e Ri 2022. Perqafime, M. Maska.

J'aime

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page