top of page

Mes teje dhe botës


Natasha Xhelili

Qëndroj mes teje dhe botës Si hëna mes qiellit e tokës.


E vetme me dritën e bardhë Plasa, s' tu bëra e gjallë.


Ti pret si një pemë pranverën Ti rrëfesh pêr dimrin e erën.


E largët bota dhe ti Më ngre dhe fashit një stuhi

17 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page