Mediat skoceze për vizitën e Presidentit Ilir MetaKA ARRITUR. Shkruan me shkronja të mëdha gazeta The scottich Sun. Presidenti Shqiptar Ilir Meta i fotografuar me Rico Vata në Glasgoë përpara vizitës së parë në Parkhead.

Craig Mahood, gazetari i kësaj gazete konfirmon se „Presidenti shqiptar Ilir Meta është në Glasgoë teksa përgatitet të marrë pjesë në ndeshjen e tij të parë për Celtic. Ilir Meta është një nga mbështetësit më të profilit më të lartë të klubit dhe mendohet me dashuri nga shumë njerëz në mbështetjen e Hoops. Meta zbuloi se dashuria e tij për Celtic filloi kur përplasja e tyre me Partizanin nga Tirana u shfaq në TV në 1979. Dhe vazhdoi kur bashkatdhetari Rudi Vata u bashkua me Celtic në 1992. Që atëherë, 52-vjeçari ka postuar rregullisht fat të mirë dhe mesazhe të mira për Celtic në mediat sociale. Tani, postimi i tij i fundit tregon se ai më në fund ka bërë udhëtimin në Glasgoë për ndeshjen e kësaj pasditeje në Europa League me Ferencvaros. I fotografuar së bashku me ish -yllin shqiptar Vata dhe djalin Rocco, ai shkroi: “Me Rudin dhe Rocco Vatën në Glasgoë. "Më në fund, gati për Parajsë."

39 views0 comments

Shkrimet e fundit