top of page

Masakra e Reçakut

Në shënim të përvjetoritMasakra e Reçakut do të njihet si një nga ngjarjet kryesore, që ka shënuar një kthesë të madhe në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë e asaj kohe dhe Kosovën, duke i paraprirë të gjitha atyre çfarë ndodhën, e që çuan deri tek fushata e 78 ditore e bombardimeve ajërore të NATO-s.

Ish shefi i Misionit vëzhgues të OSBE-së, ambasadori William Walker, këtë ngjarje, me të parë në cilësinë e vezhguesit ndërkombëtar, e pati cilësuar pamëdyshje si një krim kundër njerëzimit.

Lavdi!

17 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page