top of page

Letra e mahnitshme e dërguar drejt një mjeku


Coronavirus London: Letra e mahnitshme e dërguar drejt një mjeku Croydon nga kadetët e policisë


"Ju jeni të mahnitshëm dhe gjithçka që jeni duheni vlerësuar kaq shumë"


Ka më shumë raste të koronavirusit në Londër sesa kudo tjetër në Mbretërinë e Bashkuar. Spitalet e kryeqytetit janë duke punuar jashtëzakonisht shumë, pasi ata vazhdojnë të luftojnë kundër virusit, i cili deri më tani ka marrë jetën e më shumë se 2.500 njerëzve në MB. Një nga spitalet më të goditur në kryeqytet është Spitali Universitar Croydon. Me 380 raste, Croydon ka numrin e pestë më të lartë të rasteve Covid-19 në Londër. Shifrat e fundit tregojnë se 60 njerëz kanë vdekur nga koronavirus në rrethin e Londrës së Jugut, megjithëse kjo shifër pritet të rritet ndjeshëm në javët e ardhshme.


Me një numër të tillë si këta, ata që punojnë në spital janë jashtëzakonisht të zënë. Por puna e tyre nuk po kalon pa u vënë re. Pasi një përdorues krenar i mediave sociale postoi një imazh të një mjeku të ri të quajtur James që punonte në Spitalin Universitar Croydon, kadetët e policisë vullnetare të Croydon u përgjigjën me një letër falënderimi.

Edhe pse letra i ishte drejtuar Xhejmsit, padyshim që vlen për çdo punëtor të vetëm në Spitalin Universitar Croydon dhe çdo punonjës tjetër të spitaleve në MB. Letra, e postuar në Twitter, thoshte: "Dërgimi i një vlere të madhe faleminderit për rrugën tuaj. "Ju jeni të mahnitshëm dhe Ju dhe gjithçka që jeni duheni vlerësuar kaq shumë.”


"E kuptoj se kjo krizë e tanishme po ju godet mjaft vështirë të shihni pasi jeni në vijën e parë dhe duhet të qëndroni larg të dashurve tuaj. Qëndroni të fortë. Unë jam shumë mirënjohës për gjithçka që ju jeni duke bërë. Duke uruar ju dhe familjen tuaj janë të gjithë mirë gjatë kësaj kohe." Një numër të tjerë falënderuan gjithashtu James dhe kolegët e tij.

Njëri tha: "Përpjekje e madhe Xhejms. Asgjë përveç admirimit për të gjithë ju." Një tjetër shtoi: "Admirim i jashtëzakonshëm për të gjithë në NHS dhe sektorin e kujdesit, faleminderit për të gjithë atë që po bëni, mund të keni gjithçka që ju nevojitet."

36 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page