top of page

Letër e hapur Kryeminstrit Rama


I nderuar KRYEMINISTER!!! Z. Edi Rama!! Duke ju uruar shendet, ju pergezoje per rritjen e pagave ne emertesat e meposhteme te Policise e Administrates...Do te deshiroja e do isha FATLUM te lexoje sugjerimin tim......Kam qene punonjes i administrates per 46 vite,deri edhe ne poste DREJTUESISH.....Lavdi Zotit e mbylla me nder dhe tani jam prej 5 vitesh PENSIONIST....

..Jam ekonomist ne profesion dhe i njoh mire e shume mire ligjet e SHKRUARA E TE PA SHKRUARA TE EKONOMISE SE TREGUT.....

...JE I LUTUR z. K/MINISTER...eshte eshte ne nderin tuaj HISTORIK....behu paksa TRIM & RRACIONAL dhe shikoi pak nivelin e pensioneve (PO SHIKOI VETE JU AMA E JO KESHILLTARET TUAJ)....se te me falin nuk i paragjykoje por............)

..Personalisht z.EDI pensionin e kam pa pak 30.000 leke (tridhjete)...nga rimbursimi i ilaceve fitoje vettem 900 (nenteqint) leke ,ku vlera e tyre shkon bashke me zonjen time 22.800 leke....

...Besoni si ne emer te ZOTIT e te JETES,se ky pension nuk me nxjerr as 20 dite te muajit....( Kur une me kete pension po ata qe e kane shume me pak????)

...Duke te uruar JETE DHE TRIUMF NE realizimin e programeve tuaja qeveritare,ju sugjeroje,siPENSIONIST,si ish punonje absolutisht i NDERSHEM i administrate shteterore.....e mbi te gjitha si nje EKONOMIST jo i ZAKONSHEM por shume VITAL (per kete pyesni ju lutem organet tuaja shteterore apo Partiake ne Elbasan)......vini dore tek PENSIONET...CONI TE PAKTEN TEK MINIMUMI JETIK...qe me sa e njoh une programin e PS-se,e keni ne program avanconi ne kohe,se nje dite do te te vije edhe JUVE PLEQERIA PENSIONISTE,e do thuash sa gabim paskam bere me paraardhesit e mi pensioniste........RRISNI E RRISNI PENSIONET ME BURRRERINE E TRIMERI...qe te mbetesh VIGAN ne HISTORI.....

..Keto jane vitet e fundit te JETES tone (PENSIONISTEVE) z,K/MINISTER,,,,a duhet te rrime ne si GJYNAHQARE DUKE U RENE NE QAFE FEMIJVE?????

...Edhe njehere te PERSHENDES...me shpresen e leximit te ketij SUGJERIMI.....

VO:....................(KY ARTIKULL,nga kushdo eshte i autorizuar dhe mund te shperndahet pasi ky sugjerim eshte" DIAGNOZA" e mbi 600.000 pensionisteve....).

..ME RESPEKT: ..DAMAN. SINANI..

ELBASAN.. .

329 views0 comments

Commenti


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page