top of page

Lëre Big Ben të “bong”!Sadiq Khan thotë se festimet e Brexitit mund të çojnë në krim, rritje të urrejtjes. "Çfarë marrëzie elitare." shprehet disa. 


Dita e Brexitit është vetëm disa javë larg dhe histeria e atyre që janë kundra po rritet në pritje.

Pyetja që kap sot Britaninë është nëse Big Ben do të lejohet të godasë për të shënuar largimin tonë nga BE në ora 11:00 (ose mesnatë me kohën e Brukselit) më 31 janar.

Disa thonë se është shumë e kushtueshme. Komisioni i Dhomës së Komunave, i kryesuar nga folësi, vlerëson që kostoja të jetë midis 320,000 dhe 500,000 stërlina - - ose rreth 45,000 stërlina për goditje. Disa nga fushatuesit e Brexit kanë filluar të mbledhin para për të shmangur kushtimin e tatimpaguesit.

Por disa që janë kundra Brexit me sa duket nuk janë të lumtur që dikush do të festonte Ditën e Brexitit.

Kryetari i bashkisë së Londrës, Sadiq Khan ka paralajmëruar një rritje të mundshme të krimit të urrejtjes në ditën kur do të largohemi.

8 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page