top of page

KUR SHPIRTI DHËMBKur shpirti dhëmb Me zemër qaj, Me askërkënd Lotin s'e ndaj Për vete e mbaj.


Si pike e ujit Gërryen gurin Dhe pike e lotit E sëmur burrin Dhëmbjet të tkurrin.


Dhëmbja të mpak, Ndjehesh i varfër, Dhe kur je larg, Dhe kur je afër Të bëhet draper.


A gjëndet vallë Dikush në botë Që të mos preket Nga këta lotë, Ka kush ma thotë?

20 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page