top of page

Koronavirus në Londër: Familja e 13-vjeçarit që vdiq nga virusi i lutet


Koronavirus në Londër: Familja e 13-vjeçarit që vdiq nga virusi i lutet publikut që të qëndroj në shtëpi


Ismail Mohamed Abdulwahab, nga Brixton, vdiq në Spitalin e King's College


Familja e një 13-vjeçari, i cili vdiq pasi u testua pozitivisht për koronavirusin, i kanë bërë thirrje publikut që të ndjekë rregullat e distancimit shoqëror, në mënyrë që të mbrojë NHS dhe të shpëtojë jetë. Ismail Mohamed Abdulwahab, nga Brixton, vdiq në spital në orët e para të së hënës. I riu, i cili nuk kishte kushte të dukshme themelore shëndetësore, u përshkrua si një djalë "i urtë dhe i sjellshëm" me një buzëqeshje "të përzemërt".

Ai u testua pozitiv për Covid-19 të Premten, një ditë pasi u pranua në Spitalin e King's College, në Danimarkë Hill, tha familja e tij. Në një deklaratë të Mërkurën, familja tha: "Ne jemi të zemëruar si një familje për shkak të shkatërrimit të shkaktuar nga koronavirusi pasi ajo bëhet shumë e vërtetë për ne si familje dhe komunitet. "Ismaili ishte një djalë i dashur, vëlla, nip për familjen tonë dhe mik për shumë njerëz që e njihnin. "Buzëqeshja e tij ishte e ngrohtë dhe ai ishte gjithmonë i butë dhe i mirë".

70 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page