top of page

Koronavirus në Londër: Dyqani Pret A Manger dhe restorantet KFC po rihapen


Koronavirus në Londër: Dyqani Pret A Manger dhe restorantet KFC po rihapen

Pret do të dhurojë 7,000 vakte shtesë në javë për partnerët e saj të bamirësisë

Kanë kaluar mbi tre javë që kur dyqanet ushqimore dhe kafe si KFC dhe Pret A Manger mbyllën dyert e tyre për publikun. Ishte një situatë e pashmangshme që buronte nga vendimi i qeverisë për Mbretërinë e Bashkuar për të hyrë në një gjendje bllokimi përballë koronavirusit. Rregullat që përfshinin mbajtjen e një distancë prej dy metrash midis secilit person e bënë gati të pamundur funksionimin e Pret dhe KFC, kështu që u mor vendimi i vështirë për t'u mbyllur.

Ndërsa shtetet e Evropës fillojnë të lehtësojnë kufizimet në distancën sociale, shumë në Mbretërinë e Bashkuar kanë filluar të shohin dritë në fund të tunelit edhe pse pritet që sot (16 Prill) bllokimi u zgjat në Mbretërinë e Bashkuar për tre javë të tjera.

Dhe mbase nuk ka asnjë dritë më të madhe për Londinezët për momentin sesa lajmet që Pret dhe KFC kanë filluar të hapin restorantet e tyre. Këtu janë të gjitha detajet që duhet të dini:

Këtë mëngjes (16 Prill) në 8 të mëngjesit Pret hapi për publikun në 10 dyqanet e saj në Londër. Të gjitha dyqanet e hapura vendosen në mënyrë strategjike pranë spitaleve si përgjigje ndaj kërkesave të një numri të punëtorëve lokal të NHS. 10 dyqanet do të jenë të hapura për marrje dhe shpërndarje (përmes partnerëve të dorëzimit të palëve të treta) dhe të gjithë 160 anëtarë e personelit e paraqesin veten të aftë për të punuar. Do të vendosen masa të sigurisë dhe distancës sociale siç do të përdoren dyert e veçanta për dërgesat dhe klientët, dhe ekranet mbrojtës “perspex” do të jenë të pajisur deri në banakun e shitjes.

42 views0 comments

Kommentare


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page