top of page

Kongoli botohet në Japoni!Pas një vargu botimesh në vende të ndryshme të Europës, së fundi është botuar në Japoni,romani "I humburi", një ndër më të seksesshmit e autorit. Libri është përkthyer drejtpërdrejt nga gjuha shqipe nga dr.Iura Ichiro, profesor në universitetin e Hiroshimës dhe është botuar nga shtëpia botuese "Shoraisha" në Kioto. Kongoli është i dyti shkrimtar shqiptar, pas Ismail Kadaresë, që botohet në japonisht, nga e njëjta shtëpi botuese dhe nga i njëjti përkthyes.

22 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page