top of page

Ka ndërruar jetë Saimir Boçi, ish kameramani i TV „Dardan“
Ka ndërruar jetë në një moshë të parakohshme ish kameramani i TV „Dardan“ në Elbasan Saimir Boçi. Lajmi është shpërndarë në rrjetet sociale nga dy vëllezërit Kreka, Isa dhe Bashkim Kreka, të cilët ishin pronarët e këtij televizioni, një ndër të parët privatë, në Shqipërinë e pas viteve nëntëdhjetë.


Në faqen e murit të Facecookut personal të bashkim Krekës shkruhet: „Sajmir Boci...ikja jote e parakohshme na e copetoi zemren te gjtheve miku im...Ne vellezerit Kreka ...Isa dhe Bashkim nuk do ta harrojme kurre kontributin tend madhor ne Tv Dardan ...Qofsh i parajses i madhi Sajmir Boci...“282 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page