top of page

KËNGA MË E BUKUR…


DY POEZI

NGA MYSLIM MASKA

AI

Ai që deshi të më vriste.

(S’di sepse)!

Të nesërmen,

Zogjtë ia nxorrën sytë…

KËNGA MË E BUKUR…

Këngën më të bukur

S’e këndova kurrë…

Se ATË,

Të Bukurën e Dheut

Që desha,

Ma quajtën KURVË…

Janar 2022, Athinë.

107 views2 comments

2 Comments


I Nderuar z.Athanasi, i nderuar shkrimtar! Faleminderit per vleresimin e cilter e te mencur.

Vit i mbare, shendet dhe gezime, pres bukurira artistike nga Ju.

Me respekt, Myslim Maska, Athine.


Like

sotir.mimi
sotir.mimi
Jan 22, 2022

S.Athanasi!

Dy poezi të reja në këtë fillim viti nga brilanti M.Maska. Fakti, ose proçesi i çlirimit nga kufizimet sociale, gjithmonë zënë vënd në krijimtarinë poetike mbi luftën për emancipim e shoqërisë sonë. Urime miku ynë Myslym./ S.Athanasi.


Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page