top of page

Këmishë drite


Nga Anila Kruti


Mbaja veshur gjithnje një këmishë drite. Në krahë rrisja foshnjat e vogla ëndrra . Këndoja ninulla nëpër pyje. Frutat e pjekura i mbaja gji. Çdo natë lusja një psalme bible. E nesërmja me arratiste me zogjtë . Dhe krejt si dritë të mbuloja ty. .

7 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page