top of page

Jeta dhe zogjtë


Merita Thartori Kuçi

Jeta dhe zogjtë


Hutuar mbetem nga fluturimi i zogjve,

Ç'i dua emrat perseris,

Ato gjithmone dashuruar me qiejt,

Ato me shpirtin drejt lirise.


T'u ngjaj zogjve pse kaq shume dua,

Ndersa qiellin perqafuar mbaj ne krahe,

Jeta dhe zogjte nje fluturim kohesh,

Jeta dhe zogjte nje kenge!

12 views0 comments

コメント


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page