top of page

Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes ... së Ramadan Musliut


Abdulla Hoti, Kryeministër i Kosovës


Ramadan Musliu

Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes në amshim të poetit, kritikut letrar e publicistit tonë Ramadan Musliu.

Përveç veprimtarisë krijuese e studimore, Ramadan Musliu dha ndihmesë të dallueshme edhe në fushën e informimit dhe të politikës, një herë si deputet i Kuvendit të Kosovës, e pastaj si keshilltar i ministrit të Kulturës.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe lexuesve të tij të shumtë!

18 views0 comments

Komentarze


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page