top of page

I pari shqiptar emigrant deputet në Kuvendin e Shqipërisë


Lavdrim Krashi


Lavdrim Krashi, tashmë nuk është më emigranti shqiptar në UK. Ai nuk do të udhëtojë më nga shtëpia e tij në qendrën e punës në minibashkinë e Brentit, por do të jetë tashmë me miratimin zyrtar një nga ulësit ligjorë të Parlamentit të Shqipërisë. Ai është parë së fundi në rrjeshtin e karrigeve në sheshin „Skënderbej“ në Tiranë kur kryetari PS-së Edi Rama ka mbajtur fjalimin e fitores së 25 Prillit.

Krashi kështu shënohet deputet i PS në Parlamentin e ardhshëm të Shqipërisë, duke ardhur nga numri një në listën e kësaj partie në Qarkun e Dibrës, ku PS u rendit e dyta me dy mandate pas tre mandateve të PD. Ai njihet si njeri dhe intelektual model në mesin e shqiptarëve në UK. Ne i urojmë suksese!

230 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page