top of page

Holizmi logjik i Camaj mes logjikës pozitiviste të filozofisë


Want to read more?

Subscribe to fjalaelire.com to keep reading this exclusive post.

48 views4 comments

4 Comments


Gjon Necaj

Nje analize profesioniste per krijimtarise se Camajt,shkruar me finese nga Fatmir Terziu.Suksese!

Like

Aleko Likaj

Nje studim e veshtrim serioz qe zbulon vlera te padiskutueshme per nje nga figurat me te ndritura intelektuale e krijuese te diaspores shqiptare te asaj kohe si Martin Camaj. urime miku im.

Like

Qerim Skenderaj

Kendveshtrimi shumedimensional i Fatmir Terziut, zbulon vlera interesante, "te fshehura", qe i japin me shume drite vepres se autorit. Ai e bene kete per autore te ndryshem me dashamiresi dhe profesionalizem elitar, duke i bere nder ne radhe te pare letersise shqipe.

Like

Fatime Kulli

Te lumte Fatmir, e ke sjelle Camaj-n, ne nje kendveshtrim tjeter pozitiv, letrar! Sa here ta lexosh kete gjigand te letersisese shqipe, aq here zbulon gjera te reja!

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page