top of page

Shifrat janë publikuar këtë pasdite (e enjte, 23 prill) nga NHS Angli.


Koronavirus i Londrës jeton: 89 më shumë njerëz vdesin nga koronavirusi në Londër ndërsa numri i vdekjeve në Angli arrin në 16.786 Mbretëria e Bashkuar mund të duhet të jetojë me një formë të masave përçarëse sociale për të paktën pjesën tjetër të vitit, ka paralajmëruar shefi mjekësor i Anglisë 89 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi në Londër. Shifrat janë publikuar këtë pasdite (e enjte, 23 prill) nga NHS Angli. Një tjetër 514 njerëz, të cilët dihej se vuanin nga Covid-19, gjithashtu kanë vdekur në të gjithë Anglinë. Kjo do të thotë se numri i të vdekurve në vend ka arritur në 16.786. Një zëdhënës për NHS Angli tha: "Një 514 njerëz të tjerë, të cilët testuan pozitivisht për Coronavirus (Covid-19) kanë vdekur, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve të konfirmuara të raportuara në spitalet në Angli në 16.786. "Pacientët ishin të moshës midis 31 dhe 100 vjeç. 16 nga 514 pacientë (të moshës midis 37 dhe 92 vjeç) nuk kishin asnjë gjendje të njohur shëndetësore. "Familjet e tyre janë informuar".

58 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page