top of page

Harta e koronavirusit në Londër: Numri i saktë i rasteve


Harta e koronavirusit në Londër: Numri i saktë i rasteve në çdo bashki në Londër si total godet 7,121


Lambeth është hiti më i dobët i ndjekur nga rrethi fqinj Southwark


Shifrat e fundit nga Public Health England (Shëndetit Publik) janë në dhe tregojnë se çështjet totale të konfirmuara në Londër kanë arritur në 7,121. Kjo ishte një rritje prej 600 rastesh të reja nga dje (e hënë, 30 mars), më e lartë se rritja e 564 në 24 orët e mëparshme. PHE lëshon të dhënat për t'i dhënë publikut një kuptim më të mirë se si po përhapet virusi nëpër qytet dhe pjesën tjetër të MB. Lambeth ka kapërcyer Southwark për t'u bërë bashkia me rastin më të konfirmuar në 418. Southwark ka 415. Kjo është ndjekur nga afër nga Brent (384), Croydon (344) dhe Wandsworth (337). Qytetet me më pak prekje janë Kingston (99), Sutton (115), Richmond (123), Barking dhe Dagenham (125) dhe Havering (127).

Kalojeni mbi secilën bashki në hartën më poshtë për të zbuluar se sa raste ka. Ngjyra më e errët do të thotë se ka raste më të konfirmuara.Lista e plotë e rretheve në Londër me numrin e rasteve të konfirmuara të koronavirusit, të porositur nga të paktën në shumicën.

Kingston upon Thames - 99

Sutton - 115

Richmond upon Thames - 123

Barking dhe Dagenham - 125

Havering - 127

Barnet - 130

Bexley - 137

Camden - 143

Haringey - 161

Islington - 161

Hammersmith dhe Fulham - 168

Enfield - 174

56 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page