top of page

Harta e koronavirusit në Londër


Harta e koronavirusit në Londër: Bashkitë me rastet me Covid-19, gjithsej në të gjithë qytetin godet 5.299


Southwark është pjesa më e goditur e Londrës


Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Londër është rritur në 5000. Në 24 orët e kaluara, numri i njerëzve që janë provuar pozitivisht për Covid-19 në Londër është rritur nga 4637 në 5.299. Në të gjithë vendin ka rreth 17,000 raste të konfirmuara me numrin e vdekjeve që u ngjitën në 1.000 njerëz sipas të dhënave nga Public Health England të lëshuar sot. Shifra aktuale e atyre që kanë kontraktuar virusin vdekjeprurës ka të ngjarë të jetë më e lartë për shkak të testeve të kufizuara që po kryhen. Shefat e shëndetit kanë treguar që për çdo vdekje, 1.000 njerëz ka të ngjarë të kenë virusin. Një total prej 342 personash nuk kanë vdekur në kryeqytet nga koronavirusi. Bashkia me rastet më të konfirmuara është Southëark me 319, e ndjekur nga afër nga Lambeth me 318. Brent, Wandsworth dhe Croydon e ndjekin këtë me përkatësisht 295, 265 dhe 261. Fushat me sasinë më të vogël të rasteve janë Sutton, Richmond dhe Kingston me 82, 83 dhe 66.

Kalojeni mbi secilën bashki në hartën më poshtë për të zbuluar se sa raste ka. Ngjyra më e errët do të thotë se ka raste më të konfirmuara.Në njoftimin e vdekjeve të sotme nga virusi, një zëdhënës i NHS në Angli tha: "Reth 246 persona të tjerë që testuan pozitiv për Coronavirus (Covid-19) kanë vdekur, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve të raportuara të konfirmuara në Angli në 935.

"Pacientët ishin të moshës midis 33 dhe 100 vjeç dhe të gjithë, por 13 pacientë (të moshës midis 63 dhe 99 vjeç) kishin kushte themelore shëndetësore.

"Familjet e tyre janë informuar".


Këtu është lista e plotë e bashkive dhe numri i të infektuarve:

Kingston upon Thames - 66

Richmond upon Thames - 83

Sutton - 82

Havering - 101

Barking dhe Dagenham - 93

Bexley - 102

Camden - 115

Hammersmith dhe Fulham - 124

Haringey - 127

Redbridge - 128

Barnet - 117

Kensington dhe Chelsea - 123

Islington - 131

Hounslow - 139

Merton - 141

Greenwich - 148

Hamlets Tower - 160

Hillingdon - 140

Waltham Forest - 154

Hackney dhe Qyteti i Londrës - 151

Enfield - 144

Newham - 195

Lewisham - 188

Bromley - 217

Westminster - 206

Harrow - 225

Nxjerrja - 241

Croydon - 261

Wandsworth - 265

Brent - 295

Lambeth - 318

Southwark - 319

149 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page