top of page

GJUHA E LOTËVENë të parën moshë, lotët, thirrur i ke, se s'ke fuqi, të shprehesh, s'të kuptojnë të bijen i le.

Në moshën e dytë i zotëron, në të thellin hon i degdis, i mbyll, me dryn i kyç.

Ah, mosha e tretë! Pasqyrë sinqeriteti, e dyta në jetë.

S'e kupton as vetë pse krahët e një fluture të ngazëllejnë! Një vend i lulëzuar të fal qetësinë, një dorë mbi shpatull të fal sigurinë, një fjalë e ëmbël të fal dashurinë. Dhe loti kristal e shpall LUMTURINË!

29 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page