top of page

Fondacioni Care for Kosovo Kids u dekorua me Medaljen Presidenciale "Shën Tereza"


Sot Fondacioni Care for Kosovo Kids u dekorua me Medaljen Presidenciale "Shën Tereza" për kontributin e saj në fushën e aktiviteteve humanitare nga Ambasadori i Kosovës në Holandë, z.Lirim Greiçevci. Që nga viti 2013, Care for Kosovo Kids siguron të gjitha barnat për trajtimin e fëmijëve me kancer në repartin e Hemato-Onkologjisë Pediatrike të QKUK-së. Sigurisht, ky sukses nuk do të ishte i mundur pa ekipin tonë të mrekullueshëm të njerëzve nga Holanda dhe Kosova, donatorët tanë bujarë, ata që kanë besuar dhe mbështetur kauzën tonë që nga fillimi dhe mjekët dhe infermierët të cilët bëjnë çmos për të shëruar fëmijët tanë.

Ky çmim i dedikohet të gjithë atyre që kanë pasur ndikim në jetën e një fëmije me kancer në Kosovë.11 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page