top of page

Festivali i muzikës dhe arteve priti Grupe nga 49 vende muajin e kaluar


Festivali i muzikës dhe arteve priti Grupe nga 49 vende muajin e kaluar


Në një mirëkuptim me Epizodin 5 TETOR 2021

Epizodi për edicionin e vitit 2021 arriti të marrë një lëvizje shumë të rrallë për qarkun e festivalit, për të ngritur siparin nga ngjarjet e themeluara në Vietnam dhe për të lëvizur 6,000 kilometra larg në Shëngjin në Shqipërinë e Veriut për një festival hipnotizues 3-ditor në 23-26 Shtator. Me të tillë si Michael Bibi, Richy Ahmed, Lee Burridge, Dubfire, Binh, Margaret Dygas, Guti, Nasta dhe shumë të tjerë, të ftuar të elektrizuar me muzikë pa ndërprerje 24 orë në ditë.

I vendosur në dy faza, Epizode tërhoqi të gjitha emocionet për turmën e saj eklektike që kishte udhëtuar në vend nga 49 vende të mëdha. Faza e Detit, e vendosur në një hapësirë ​​të hapur në mes të freskisë së pyjeve u projektua nga kolektivi rus i artit СЕТАП, dhe paraqiti pamje mahnitëse gjatë fundjavës duke shfaqur grupe të tilla si Solomun b2b Adriatique dhe Marco Carola. Ndërsa Shell, i projektuar nga FREAK FABRIQUE, ishte një strukturë prej druri e shtrirë në pemë siguronte një mjedis intim dhe tërheqës për të shijuar pëlqimet e Abelle, Nastia dhe Anfisa Letyag.

Në një deklaratë, drejtuesit e Festivalit të Epizode ndanë kënaqësinë e tyre për këtë veprim dhe sa mirënjohës ishin për të gjithë ata që e bënë atë kaq të veçantë: "Edicioni debutues i Shqipërisë ishte një sukses; ne jemi të lumtur që arritëm të sjellim stilin tonë unik Epizode në Ballkan ". "Disa nga artistët më të mëdhenj botërorë dhe rajonalë zbukuruan kuvertën, ndërsa artistët më të mirë vizualë ishin përgjegjës për modelin tonë spektakolar të skenës. Ne jemi shumë mirënjohës për të gjithë festuesit, artistët dhe partnerët që kërcyen me ne gjatë gjithë rrugës." Plazhe mahnitëse, perëndime mahnitëse dhe gjunjëzime në pyll-këtu janë 13 nga fotot më të mira nga debutimi shqiptar i Epizode. Shijoni! Për më shumë informacion mbi Epizode Festival, drejtohuni në faqen e tyre të internetit.17 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page