top of page

FALEMINDERIT TË GJITHËVE PËR NGUSHËLLIMET!


FALEMINDERIT TË GJITHËVE PËR NGUSHËLLIMET!

Mirrënjohje dhe respekt. Gëzime të keni gjithnjë në familjet tuaja!

… dhe ikja.

N’dhé lamtumirja, kjo ligjësi e Njeriut.

E gjakut, e shpirtit, e zemrës dhe dashurisë së dashurive në ikje e lamtumirje.

Përlotje. Dhimbje. Tretje.

Nuk dua ta quaj me të Fjalorit … vdekje

Dhe kështu ndodh, sikurse ka ndodhur në ikjet e moçme.

Dhé kështu na bën të jemi të ngjizur me respektin.

E mes njëmijë e mijëra të tjera ngushëllime e fillta dhe e fundit është:

Faleminderit!

Faleminderit të gjthë miqve,

Të afërmve

Shokëve, kolegëve,

Të njohurve e të panjohurve,

Zotërrinjve

Familjarëve,

Gjakut

Fisit dhe …

…gjithë atyre që tashmë me fjalët e tyre lanë mijëra arsye të fshija lotët e syve.

Faleminderit vëllezër e motra,

Faleminderit nënë

Faleminderit familja e madhe,

E imja e shtrenjtë

Faleminderit dhe do mbeteni kujtesa e mirësisë në jetë të jetëve.

Faleminderit që ma bëtë më të lehtë këtë Përcjellje!

Faleminderit i Shtrenjti, i paharruari Baba që më tregove se sa vlerë ka Njeriu dhe njerëzillëku!

Faleminderit Zot i Madh!

1,075 views9 comments

9 comentarios


I dashur miku im Fatmir!

Me vonesë mësova për ndarjen nga jeta të babait tënd të dashur.

Të lutem, prano nga ana ime dhe e familjes Kona ngushëllimet tona më të sinqerta! Qoftë i paharruar kujtimi i babait dhe, këtej e tutje ju dëshirojmë  të keni vetëm gëzime dhe mbarësi në familjen tuaj!

Baban tënd të urtë dhe të dashur mbaj mend që e kam takuar dy herë dhe  e kam të fiksuar fort në mendje portretin e tij, që shpërndante mirësi, ngrohtësi dhe dashuri tek njerëzit, e veçanërisht te shokët dhe kolegët e tu Fatmir. Me ty ai krenohej.

Është detyra jonë që me atë çfarë bëjmë në jetë, t`u ngjallim krenari prindërve tanë, kjo është lumturia më e…

Me gusta

Bajame Hoxha:

I nderuar Fatmir!


Me vonsesë po ju nis ngushëllimet tona të sinqerta për babain tuaj të shtrenjtë!


Nuk e dija.


Qoftë i xhenetit e ju pastë lënë ymër juve!


Të të rrojnë fëmijët, të rroni sa malet e ta kujtoni!


Me nderime,


Bajame Hoxha


Me gusta

Prof Dr Eshref Ymeri:

I shtrenjti Profesor Fatmiri.

Pata vënë re se e dashura "Fjala e Lirë" kishte disa ditë që e kishte "ngadalësuar" frymëmarrjen. Më vinte zor t'ju merrja në face time. Tani sapo më njoftoi Vili se sot, në oën 16:00, qenka përcjellja për në banesën e fundit. Unë dhe Havaja, me shpirt dhe me zemër, jemi pranë jush dhe pranë familjes suaj të shtrenjtë. Ju lutem t'u përcillni ngushëllimet tona të thella gjithë pjesëtarëve të familjes suaj të çmuar. Babai ju la, por jam i binur se ai u largua për në pasjetë shumë krenarë për fëmijët që la pas.

Edhe një herë ngushëllime, mik i shtrenjtë, me përqafimet më miqësore nga unë dhe Havaja.

Eshrefi

Santa…

Me gusta

Faruk Myrtaj:

Fatmir i dashur...

Edhe nje here, Ngushellimet e Vecanta per Atin Tuaj...

Eshte moment i dhimbshem shume Ikja e Babait, por une them se Babai e ka mundesine qe papushim te rritet ne syrin tone, me kalimin e viteve...

Une vet e kam sterprovuar kete gje: sa here qe me ehste dashur, Im At ka ardhur deri ketu, endrrash dhe imazhesh, dhe serish ka bere Babain...


Nena eshte tjeter gje...


te perqafoj

faruku

Me gusta

Myslim Maska:

I NDERUAR MIK! Mesova se u ka lene BABAI. Marre pjese ne dhimben tuaj. Ngushellimet e mia te thella. T'u kete lene uraten juve femijve dhe niperve dhe mbesave. Prane jush ne kete dhimbje te madhe. MYSLIM MASKA

Me gusta

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page