top of page

Evakuimi në East Croydon


Evakuimi në East Croydon: Raportet e shpërthimit të kontrolluar dhe roboti i heqjes së bombave heton automjetin e dyshimtë

Një robot i demontimit të bombave është fotografuar afër mjetit të dyshimtë në qendrën e qytetit Croydon mes raporteve të dëshmitarëve për një shpërthim të kontrolluar. Roboti, i cili shpesh përdoret nga policia kur heton sende të dyshimta, mund të shihet duke punuar pranë makinës së argjendtë, e cila është braktisur në Dingwall Road. Policia pranoi një raport të një "automjeti të dyshimtë" në orën 8.46 të mëngjesit të enjten (6 shkurt) dhe ka vendosur lidhjen e pjesëve të mëdha të zonës përreth si një masë paraprake. Dingwall Road dhe George Street janë bllokuar, ndërsa stacioni East Croydon dhe bizneset përreth janë evakuuar para dite. Ka pasur gjithashtu raporte të pakonfirmuara se ka pasur një shpërthim të kontrolluar.


Evakuimi në East Croydon: Raportet e shpërthimit të kontrolluar dhe roboti i heqjes së bombave heton automjetin e dyshimtë

Asnjë tren nuk u ndak në stacionin East Croydon për shkak të incidentit. Gruaja që ndau foton e robotit për heqjen e bombës tha në Twitter: "S *** duke zbritur në Croydon !!!! Roboti ka mbërritur !!!!"

Ajo shtoi: "Kaos absolut - udhëzoi që të mbyllen blindet dhe të qëndrojnë në njërën anë të ndërtesës! Kështu ishte e frikshme !!" Një zëdhënës i Policisë Metropolitane tha: "Policia u thirr në orën 8.46 të enjten, 6 shkurt për të raportuar për një automjet të dyshimtë në Dingwall Road, Croydon. "Oficerët, përfshirë oficerë të specializuar, janë në skenë dhe kordonet janë në vend."

Një zëdhënës për Policinë Britanike të Transportit tha: "Ne jemi në skenë në East Croydon pasi kolegët tanë të Met Police vlerësojnë një automjet të dyshimtë në zonë. "Stacioni ka qenë i mbyllur dhe trenat nuk po ndalen këtu si një masë paraprake thuhej në atë moment.

"Faleminderit per durimin tuaj." Anëtarëve të publikut u kërkohej të shmangnin zonën ndërsa policia hetonte incidentin. Tashmë e gjitha është normalizuar.

29 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page