top of page

Dyfishimi i përpjekjeve tona


Rishi Sunak Kancelari i Thesarit

Tipi i ri i virusit na paraqet një sfidë të re ashtu si vaksina po përhapet.Cila është arsyeja pse ne kemi ndërmarrë veprime të shpejta dhe vendimtare për të çuar bizneset në Pranverë dhe për të mbrojtur vendet e punës si pjesë e planit tonë prej 280 miliardë funte për vendet e punës.


Ne po sigurojmë grante të parave të gatshme deri në 9,000 £ për ambiente biznesi dhe duke u dhënë këshillave lokale gjysmë miliardë paund shtesë për të mbështetur bizneset në zonën e tyre.4.6 miliardë

Ndaj njoftimin tim

Këto grante do të ndihmojnë për të mbështetur mbi 600,000 të bizneseve më të goditura në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, ato në tregtinë me pakicë, mikpritjen dhe kohën e lirë, të detyruar të mbyllen.


Fatmir, përparësia ime absolute gjatë gjithë kësaj krize ka qenë mbrojtja e vendeve të punës, prandaj këto grante të reja do të jenë përveç paketës sonë gjithëpërfshirëse të mbështetjes së biznesit, duke përfshirë:


Zgjatja e fushatës deri në prill

Grante deri në 3,000 £ në muaj, që bizneset mund t'i pretendojnë tashmë

1.1 miliardë £ financime të mëtejshme për grante për autoritetet lokale

100% lehtësim i normave të biznesit për bizneset me pakicë, mikpritjen dhe kohën e lirë

Zgjatja e kredive të mbështetura nga qeveria 100% deri në mars

Javët e ardhshme do të jenë të vështira, por ne po dyfishojmë përpjekjet tona për të mbrojtur vendet e punës dhe për të ndihmuar bizneset të kalojnë në Pranverë.


Dhe me gjithnjë e më shumë njerëz që vaksinohen çdo ditë, fundi po duket.


Cila është arsyeja pse po punohet tashmë për Buxhetin në Mars për të përcaktuar fazën tjetër në përgjigjen tonë ekonomike.


Juaji sinqerisht,

Nënshkrimi i Rishi Sunak

Rishi Sunak

Kancelari i Thesarit

24 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page