top of page

Djalë, paske shkalluar!


Djalë, paske shkalluar!

      Vargje erotike

 

Sytë t ‘shkëlqejnë,

Çfarë ke nuk e di,

Kudo q ‘shkoj unë,

Pas meje dhe ti!

 

Mbaje mend mirë,

Një fjalë po t ‘them,

Më kape gërshetat,

I ziu ti ç`të gjen!

 

Më shikon qafën,

E kam si zambak,

Bëhem luaneshë,

Po ma preke pak!

 

M`i ke qepur sytë,

Te gjoksi i stolisur,

Të dija të urtë,

Ti qenke kokëkrisur!

 

Me këtë sjellje sot,

Po bën si i marrë,

Kurse unë e vetme,

Tani kam një hall!

 

Do vete për dru,

Kam frikë e mjera,

Pylli është mbushur,

Me kafshë të egra!

 

Te shtegu ka ujqër,

Si t`ia bëj s`e di,

Ata mund t`i zbojë,

Veç një djalë si ti!

27 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page