top of page

Croydon cilësohet një nga 'qytetet më të këqija' të Anglisë në listën e re të diskutueshmeCroydon është emëruar si një nga zonat më të këqija të vendit nga faqja e rishikimit satirik iLiveHere


Shumica prej nesh ka një pikë të butë për zonën ku jetojmë ose jemi rritur, edhe nëse nuk na pëlqen ta pranojmë - gjithsesi shumica prej nesh. Rezultatet janë në një sondazh të diskutueshëm vjetor që pyet se cili është vendi më i keq i Anglisë për të jetuar dhe për fat të keq Croydon i Londrës së Jugut nuk ka dalë mirë. Më shumë se 125,680 njerëz morën pjesë në sondazhin vjetor nga iLiveHere.co.uk, me banorët të rreshtuar për të hedhur në plehra qytetin e tyre. Peterborough mori titullin e vendit më të keq për të jetuar në vend për të tretin vit. Një votues tha: "Atmosfera në Peterborough është duke u lodhur.

"Ju ndiheni plotësisht të izoluar nga pjesa tjetër e botës dhe jeta në përgjithësi, sikur gjithçka tjetër po ndodh dhe ju nuk jeni pjesë e saj pasi jeni mbërthyer në këtë hale". Në vendin e dytë ishte Huddersfield i ndjekur nga afër nga Liverpool. Më tej poshtë listës poshtëruese në vendin e 32-të erdhi Croydon, hyrja e vetme e Londrës në listë. Zona është një hyrje e popullarizuar në sit me shumë rishikime, asnjëra prej të cilave nuk është shumë hije.

Një recensues shkoi në sit për të dëshpëruar hapur që ata ndanë një kod postar me fqinjët e tyre. Ata shkruan: "O zot ku të filloj? "Po, siç mund ta thuash, unë nuk jam një adhurues shumë i madh i qytetit që jam po aq krenar dhe kam turp ta quaj prima domus tim - Croydon.

"Nëse këta kretinë dembelë, anti-socialë, pseudo intimidueshëm budallenj aplikuan vetë dhe hynë në biblioteka, në vend të ******* rreth shëtitjes së Shën Gjergjit, ose jashtë kolegjit, ose jashtë në parkun e Rrugës Katherine, atëherë ndoshta ata do të kishin punë më të mira dhe shtëpi më të mira dhe do ta bënin shumë më të vështirë për një djalë si unë, i cili në të vërtetë po punon shumë për të aspiruar për këto gjëra dhe për të dalë nga Croydon ".

Lista e plotë:

Peterborough

Huddersfield

Liverpool

Bradford

Hull

Wakefield

Luton

Jaywick Sands

Torquay

Halifax

Doncaster

Keighley

Castleford

Barnsley

Blackpool

Grimsby

Oldham

Aylesbury

Newton Abbot

Wigan

Swanley

Andover

Rochdale

Slough

Ipswich

Sunderland

Nottingham

Blackburn

Bolton

Aldershot

Middlesbrough

Croydon

Boscombe

Rotherham

Accrington

Stoke on Trent

Leicester

Burnley

Reading

Southampton

York

Brandon, Suffolk

Barking & Dagenham

Didcot

Northampton

Walsall

Chichester

Wolverhampton

Boston

Sheffield

30 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page