top of page

Coronavirus London: Tregu i rrugës Surrey Croydon është ende i hapur


Coronavirus London: Tregu i rrugës Surrey Croydon është ende i hapur për biznes por këtu janë rregullat që duhet të ndiqni


Ende ka furnizime të bollshme me fruta dhe perime


Ndërsa shumë biznese në qendër të qytetit afër njoftimit të mëtejshëm, Tregu i Rrugës Surrey i Croydon është një vend që është akoma në punë. Të hënën (23 mars) qeveria urdhëroi mbylljen e të gjitha bizneseve jo thelbësore për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit.

Surrey Street Market, i cili është i hapur shtatë-ditore në javë, ofron prodhime të freskëta, fruta dhe perime.

Një zëdhënës i Këshillit Croydon tha: "Ne kemi mbështetur tregtarët e rrugës Surrey që ofrojnë sende thelbësore, përfshirë fruta, perime dhe sapun, për të mbetur të hapur në përputhje me këshillat e qeverisë.

"Janë vendosur një numër masash për të siguruar që tregtarët dhe publiku t'i përmbahen udhëzimeve për distancimin shoqëror, përfshirë stalla që mbahen katër metra larg dhe shenjat dhe shenjat e vendosura në dysheme për të ndihmuar mbajtjen e blerësve dy metra larg njëri-tjetrit." Surrey Street Market është një nga tregjet më të vjetra në Britani dhe funksionon që nga viti 1276.

Dhe ndërsa supermarketet në të gjithë Croydon po përjetojnë rafte bosh, blerësit mund të kenë një shans më të mirë për të marrë produkte të freskëta në treg.

22 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page