top of page

Coronavirus London: Si Spitali Universitar Croydon po përgatitet për një rritje të parashikuar ...41 pacientë nën kujdesin e sherbimit që drejton spitali tashmë kanë vdekur, por besohet se maja e virusit nuk ka ardhur ende


Spitalet në të gjithë vendin po përballen me krizën më të madhe shëndetësore të një kohe të tillë. Mijëra njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar kanë testuar pozitive për koronavirusin, në kohën e shkrimit, më shumë se 1.400 njerëz që vdesin pasi kontraktuan virusin. Por sëmundja ka goditur Londrën veçanërisht. Dhe disa spitale në Londër janë goditur më shumë se të tjerët.

Spitali Universitar Croydon është një nga më të prekurit në vend. Këtë paradite (e premte, 3 Prill) shifrat e fundit zbuluan se 41 pacientë tani kanë vdekur nga koronavirusi ndërsa ishte nën kujdesin e Shërbimeve Shëndetësore Croydon NHS Trust dhe besohet se të gjithë ishin duke u trajtuar në Spitalin Universitar Croydon.

Por, Dr Lydia Osei-Boateng, e cila u dërgua në spital nga ambulanca të Shtunën, 21 Mars - ku asaj iu tha që e ka virusin, thotë se kjo nuk ishte përvoja e saj.

27 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page